/

Prezes Akademii Piłkarskiej Reissa: Dyskutujemy, kiedy wystartuje ekstraklasa, a brakuje rozmów o tym, co z setkami tysięcy trenujących dzieci

Piotr Matecki, prezes Akademii Piłkarskiej Reissa, w której szlify zbierają najmłodsi adepci futbolu, odniósł się do planów odmrażania sportu, przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk. Od 4 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu, a np. na orlikach będzie można trenować w 6-osobowych grupach, z zachowaniem odległości między zawodnikami.
 
– Kryzys rodzi różne problemy, każdy kraj ma prawo do strategii, ale mimo wszystko zachęcałbym, żebyśmy rozmawiali, jako instytucje, które się tym zajmują, bo od wielu instytucji, które są powołane do ochrony danych dyscyplin sportowych, oczekiwałbym rozpoczęcia rozmów nie od tego, co się dzieje na górze, bo zastanawiamy się, czy ekstraklasa wystartuje za tydzień, za dwa tygodnie, czy za miesiąc, a mi zabrakło równolegle dyskusji o tym, co się dzieje z setkami tysięcy dzieci, które trenują w różnych organizacjach sportowych – powiedział Piotr Matecki, prezes Akademii Piłkarskiej Reissa.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.