Prywatna firma przeprowadza bezprawne eksmisje w Warszawie, Lewica zawiadamia prokuraturę

Ilustrowany Kurier Codzienny

Warszawa. Lewica Razem składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prywatną firmę Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego, która przeprowadza eksmisje na bruk. Magdalena Biejat z Lewicy, odnosząc się do niedawnego przypadku powiedziała, że eksmisja została przeprowadzona w asyście policji i bezprawnie – w okresie zimowym i bez obecności komornika.

- reklama -

– Co najgorsze, działo się to w asyście policji, która swoją obecnością legitymizowała to łamanie prawa – stwierdziła Biejat.

- REKLAMA -

Konrad Wiślicz-Węgorowski z Lewicy Razem podkreślił, że to nie pierwsza taka eksmisja w wykonaniu rzeczonej firmy, a jej działania mogą wprowadzać w błąd lokatorów.

- Advertisement -

– [Kiedy – red.] przychodzi grupa dobrze zbudowanych mężczyzn w strojach przypominających służby specjalne, agresywnie puka do drzwi i krzyczy „Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego”, to każdy mieszkaniec może mieć przeświadczenie, że jest to uprawnione działanie – wyjaśnił Wiślicz-Węgorowski.

Lewica Razem zaapelowała do ministra spraw wewnętrznych o przeprowadzenie szkolenia policjantów w zakresie ochrony praw lokatorów.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *