Przebudowa al. 29 Listopada – postęp robót, kolejne zmiany organizacji ruchu

Grzegorz Skowron
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Od poniedziałku, 31 lipca, otwarte zostanie częściowo skrzyżowanie z ul. Woronicza, a w pełnym zakresie skrzyżowanie al. 29 Listopada z ul. Nad Strugą. Od 3 sierpnia kierowcy będą mieli do dyspozycji południowa jezdnię ul. Banacha przed skrzyżowaniem z al. 29 Listopada. A 7 sierpnia zostanie otwarta nowa jezdnia wschodnia na odcinku od ul. Powstańców do ul. Siewnej. To najbliższe zmiany organizacji ruchu w związku z przebudową al. 29 Listopada.

- reklama -

Przebudowa al. 29 Listopada powoduje ogromne utrudnienia dla kierowców. Efekty robót są coraz bardziej widoczne. Na kilku fragmentach kładziony jest już asfalt. W związku z tym kierowcom zostaną udostępnione niektóre odcinki przebudowanych jezdni.

- REKLAMA -

Już w poniedziałek, 31 lipca, zmiany obejmą początkowy odcinek inwestycji – otwarte zostanie częściowo skrzyżowanie z ul. Woronicza, a ruch zostanie poprowadzony nową jezdnią po wschodniej stronie od ul. Woronicza do ul. ks. Boboli. Na wysokości tej ulicy ruch skierowany będzie na nową jezdnię zachodnią aż do skrzyżowania z ul. Powstańców. Również d 31 lipca w pełnym zakresie otwarte zostanie skrzyżowanie al. 29 Listopada z ul. Nad Strugą.

- Advertisement -

Od 3 sierpnia kierowcy będą mieli do dyspozycji południowa jezdnię ul. Banacha przed skrzyżowaniem z al. 29 Listopada.  Tego dnia od godz. 7.00 zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie.

Na czas prowadzenia robót związanych z przebudową elementów pasa drogowego konieczne jest zajęcie fragmentu jezdni oraz chodnika ul. Banacha po stronie północnej. Ruch pojazdów będzie odbywać się po wykonanym nowym fragmencie tej ulicy po stronie południowej. Podobnie ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę południową. W rejonie robót wprowadza się ograniczenie prędkości do 30 km/h. Taka organizacja ruchu na ul. Banacha ma potrwać do października.

Za tydzień, 7 sierpnia, wykonawca planuje otworzyć nowa jezdnię wschodnią na odcinku od ul. Powstańców do ul. Siewnej. Pomiędzy wiaduktami kolejowymi nadal jeszcze przez jakiś czas będziemy jeździć po skrajnych pasach ruchu. Powyżej wiaduktu na linii kolejowej 95 wykonawca przygotowuje się do otwarcia skrzyżowania z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Zobacz, jak postępują roboty na al. 29 Listopada…

(AI GEG) (Fot. ZIM w Krakowie)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *