Rabka-Zdrój: dwudniowa żałoba po śmierci trzech osób przygniecionych powalonym drzewem

Grzegorz Skowron
Rabka-Zdrój, 01.04.2024. Trzy osoby, w tym sześcioletnie dziecko, zginęły przygniecione przez powalone pod naporem wiatru drzewo przy ul. Parkowej w Rabce-Zdroju (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder ogłosił we wtorek dwudniową żałobę w gminie po poniedziałkowej tragedii w Parku Zdrojowym; podczas wichury zginął sześciolatek, jego 44-letnia matka i kobieta w wieku 69 lat.

- reklama -

„W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę” – napisał burmistrz Leszek Świder.

- REKLAMA -

Do tragicznych zdarzeń doszło wcześniej w Zakopanem. Na samochód jadącej 23-latki przewróciło się drzewo. Kobieta zginęła na miejscu. Później drzewo przewróciło się na grupę osób wychodzących z kościoła. Śmierć poniósł 9-letni chłopiec, a dwie kobiety zostały ranne.

- Advertisement -

Straż pożarna w poniedziałek wielkanocny odnotowała w Małopolsce ponad 300 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, z czego najwięcej w powiatach tatrzańskim i nowotarskim – łącznie około 200 wyjazdów.

Huraganowy wiatr wiał na Podhalu od soboty, a w nocy z niedzieli na poniedziałek wyraźnie przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiągał prędkość 140 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczały 70 km/h, a w Rabce-Zdroju 60km/h.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *