Policja rozbiła narkotykową grupę przestępców. Handlowali m.in. ciasteczkami

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Te ciasteczka nie dotarły na święta do chętnych uraczenia się ich smakiem. Ale nie były to tradycyjne świąteczne wypieki, tylko ciastka z z olejem konopnym i marihuaną. 25 marca Policja rozbiła narkotykową grupę przestępczą, zajmującą się rozprowadzaniem m.in. ciastek z narkotykami.

- reklama -

Mąka, jajka, cukier, masło oraz…marihuana to podstawowe składniki potrzebne do produkcji ciastek, które zabezpieczyli w niemal hurtowej ilości policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Między innymi takimi wyrobami handlowała zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez małopolskich funkcjonariuszy.

- REKLAMA -

– Dzięki wielomiesięcznej pracy operacyjnej 25 marca br. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie dokonali zatrzymania osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która rozprowadzała narkotyki na terenie województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego – informują małopolscy mundurowi. 
Policjanci zatrzymali 12 członków grupy w wieku od 29-lat do 57 lat, byli to mieszkańcy powiatu olkuskiego, Krakowa, Zabrza w województwie. śląskim oraz powiatu sędziszowskiego w województwie świętokrzyskim. W trakcie przeszukań funkcjonariusze znaleźli ponad 11 kg środków odurzających, w tym ponad 10 kg  ciastek z olejem konopnym i marihuaną – poporcjowanych i zapakowanych w woreczki próżniowe.

- Advertisement -

(fot. małopolska policja)

Policjanci zabezpieczyli także m.in. mienie na kwotę niemal 270 tys. złotych.

Wobec pięciu osób Sąd Okręgowy w Krakowie zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. W stosunku do pozostałych prokurator zastosował dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.
To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W listopadzie ubiegłego roku policjanci zatrzymali kuriera wraz z jego wspólnikiem, którzy przewozili 3 kg amfetaminy.
Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *