//

Remont mostu Dębnickiego. Wiemy, kto go wykona i kiedy zaczną się utrudnienia

Fot. Agencja Informacyjna GEG

Firma „MOST” z Sopotu będzie remontować most Dębnicki w Krakowie. Wykona zaplanowane roboty za 6,8 mln złotych. I jak podają urzędnicy – w terminie krótszym niż pierwotnie zakładano. Utrudnienia zaczną się 7 lipca 2023 roku, most będzie przejezdny, ale tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Remont mostu Dębnickiego w ciągu ul. Marii Konopnickiej ma na celu poprawę jego stanu technicznego, a nie tylko wymianę samej nawierzchni jezdni. Planowana jest m.in. naprawa betonowej płyty pomostu, wymiana izolacji, elementów odwodnienia, dylatacji nad przyczółkami, barier energochłonnych, słupów oświetleniowych oraz krawężników. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

– Planujemy, że pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 7 lipca tego roku – informują urzędnicy. Ruch na moście podczas prac remontowych zostanie utrzymany. Możliwe będzie poruszanie się po jednym pasie w każdą stronę. Naprawa tej przeprawy wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego.

(AI GEG)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Share via