Na ulicę Królowej Jadwigi wracają samochody i autobusy komunikacji miejskiej

Grzegorz Skowron
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Tak – kończy się remont ulicy Królowej Jadwigi! Roboty na ulicy, która była nawet przedmiotem analiz bukmacherskich (z powodu ciągłych zmian terminu zakończenia inwestycji) zakończą się jeszcze w tym miesiącu. A 1 czerwca na ulicę Królowej Jadwigi wracają samochody i autobusy komunikacji miejskiej.

- reklama -

Prace na ul. Królowej Jadwigi zmierzają do finału. Ulica jest przebudowywana na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Termin zakończenia remontu jest wyznaczony na 31 maja. I wszystko wskazuje, że zostanie dotrzymany. Ale wykonawca musi jeszcze ukończyć niektóre prace, oznakować ulicę, zgłosić ją do odbioru, a Zarząd Dróg Miasta Krakowa – odebrać prace, aby można było dopuścić do ruchu przebudowywany odcinek. Ruch samochodowy ma być puszczony 1 czerwca.

- REKLAMA -

Tego samego dnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii dziennych i nocnych.

- Advertisement -

Linie dzienne:

  • nr 102, 109, 152 – zostaną przywrócone na stałe trasy i będą kursować z częstotliwością jak przed rozpoczęciem remontu
  • nr 134 – zostanie przywrócona na stałą trasę. W dni wolne, w przypadku prognozowanej słonecznej pogody będzie kursować w godz. ok. 10.00–18.00 co 10 minut
  • nr 192 – zostanie przywrócona i będzie kursować po nowej stałej trasie: „Nowy Kleparz” – al. Słowackiego, al. Mickiewicza, al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, al. Modrzewiowa, al. Kasztanowa, ul. Chełmska, ul. Olszanicka – „Olszanica Bory” / „Cmentarz Olszanica”. Do przystanku „Olszanica Bory” będzie realizowany co drugi kurs. Linia będzie kursować co 20 minut we wszystkie dni tygodnia
  • nr 230 – przystanek początkowy „Bronowice Małe” zostanie przywrócony do stałej lokalizacji na ul. Na Błonie (słupek 05)
  • nr 252700, 702, 734, 752, 792 – zostaną zlikwidowane
  • nr 434 – będzie kursować na dotychczasowej trasie w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 10.00–18.00 co 20 minut. Do obsługi linii będzie ponownie kierowany autobus o długości 12 metrów.

Linie nocne:

  • nr 605, 902 – zostaną przywrócone na stałe trasy
  • nr 609 – zostanie przywrócona i będzie funkcjonować według dotychczasowych zasad (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 252, których okres obowiązywania rozpoczyna się najpóźniej 31 maja, zachowują ważność (do końca ich obowiązywania) na całej trasie tej linii oraz na trasie linii nr 152 na odcinku „Muzeum Narodowe” / „Cracovia Błonia” – „Chełm”.

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *