Kobieta skoczyła do Wisły z mostu Grunwaldzkiego. Uratował ją dyżurny policji wodnej

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Siedziała na barierce mostu Grunwaldzkiego, sama zadzwoniła na policję, że zamierza skoczyć do Wisły. Nie dała się przekonać do zejścia i w pewnym momencie rzeczywiści skoczyła do wody. Na szczęście pod mostem była już policyjna motorówka, a kierujący nią dyżurny policji wodnej wyciągnął kobietę z wody i przekazał na lądzie załodze karetki pogotowia.

- reklama -

We wtorek nad ranem, pod numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta informując, że siedzi na barierce jednego z krakowskich mostów i planuje skoczyć do Wisły. Policjanci błyskawicznie namierzyli, gdzie znajduje się dzwoniąca (to most Grunwaldzki) i na miejsce skierowano służby ratunkowe. W pobliże mostu motorówką popłynął również dyżurny z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

- REKLAMA -

Gdy policjanci dotarli na most Grunwaldzki, do zgłaszającej siedzącej na barierce mostu podeszło dwóch przechodniów, którzy próbowali nakłonić dziewczynę, aby ta bezpiecznie zeszła na chodnik. Kobieta nie chciała rozmawiać z policjantami, nie pozwoliła również komukolwiek zbliżyć się do siebie. Nie reagowała na prośby i polecenia funkcjonariuszy. Nagle kobieta przeszła przez barierki i skoczyła do Wisły. Od razu podpłynął do niej policjant z komisariatu wodnego, który w motorówce czekał na miejscu z pomocą. Kobieta została wyciągnięta z wody na motorówkę przez policjanta  i przekazania załodze karetki pogotowia. 

- Advertisement -

To kolejne uratowane ludzkie życie, które w swojej służbie ma asp.szt. Wojciech Zięba – dyżurny Komisariatu Wodnego. Kilka miesięcy temu policjant skoczył do Wisły ratując mężczyznę, który targnął się na własne życie.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *