Ruszyła sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia oraz zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Podzielże się tym

Stadion Miejski - miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia EG2023 (fot. materiały prasowe EG2023)

W środę, w samo południe, na cztery tygodnie przed rozpoczęciem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 ruszyła sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia oraz ceremonię zamknięcia tej imprezy sportowej. Oba wydarzenia odbędą się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie i rozpoczną się o 20:30.

Ceremonie otwarcia (21 czerwca) i zamknięcia (2 lipca) Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 rozpocznie się i tej samej godzinie – 20:30 i potrwają do 23:00. Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 złotych. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 złotych. Bilety dostępne są w zakładce z biletami na stronie www.european-games.org. Tam też tylko do końca maja dostępne są bilety kolekcjonerskie – zarówno na ceremonie, jak i wszystkie sporty Igrzysk Europejskich. Po 31 maja będzie już tylko możliwość zakupu biletów elektronicznych.

Wzorem igrzysk olimpijskich na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (mogącym pomieścić ponad 30 tysięcy widzów) w blasku świateł zaplanowano przemarsz przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji ze Starego Kontynentu biorących udział w zawodach. Sportowcy prowadzeni przez chorążych będą prezentowali się w narodowych barwach, w strojach zaprojektowanych specjalnie na tą okazję.

W środę, 21 czerwca 2023, gwiazdami będą m. in. polscy artyści młodego pokolenia – Tribbs i Roxy Węgiel, a także ukraiński zespół hip hopowy Kalush. Wszyscy mają za sobą doświadczenia z największego konkursu piosenki – Eurowizja. Kalush triumfował przed rokiem, a Roxana Węgiel wygrała Eurowizję dla dzieci. Z kolei Tribbs napisał muzykę i był gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu. Organizatorzy zaplanowali też występy artystyczne z udziałem grup tanecznych i efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Kto będzie mistrzem ceremonii? Tego na razie organizatorzy nie zdradzają.

Ostatni dzień igrzysk przypada na niedzielę, 2 lipca. Gwiazdami ceremonii zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 będą m.in. Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee.

Ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 będą transmitowane na żywo.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via