Remont ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej – już pierwsze kłopoty

Grzegorz Skowron
Fot. ZDMK

Zakres robót przy sieci gazowej w ulicach Kościuszki i Zwierzynieckiej ma być większy niż pierwotnie zakładano. Wykonawca robót drogowych ograniczył obecnie realizowane prace rozbiórkowe. Na razie nie mamowy o wydłużeniu terminu remontu.

- reklama -

O pierwszych kłopotach przy remoncie dwóch ważnych ulic informują sami urzędnicy. „Inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała przebudowy całej sieci gazowej. Jednak właściciel sieci gazowej podczas przekazania placu budowy zgłosił prośbę o umożliwienie im robót na całej sieci – podaje krakowski magistrat.  

- REKLAMA -

Prace związane z przebudową sieci gazowej powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Wykonawca robót na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej ograniczył obecnie realizowane prace rozbiórkowe.

- Advertisement -

Najbliższy ważny termin w harmonogramie robót to 23 września – wtedy rozpoczną prace na połowie tarczy skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów (wraz ze zmianami na moście Dębnickim).

W ramach całej inwestycji zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”. Głównym celem prac jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po przebudowie składy będą jeździły ciszej, nie powodując silnych drgań. Modernizacja zwiększy również dostępność i przystosowanie tego obszaru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *