Ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza. Przez dwa tygodnie

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Od 8 do 22 listopada będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na ul. Dobrego Pasterza, na odcinku od ul. Szklanej do al. 29 Listopada. W tym czasie ruch pojazdów będzie możliwy tylko w kierunku wylotówki na Warszawę. Swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 105, 132, 139, 199, 405 i 610.

Zmiany zostaną wprowadzone w środę, 8 listopada, od godz. 5.00, i potrwają do środy, 22 listopada, do godz. 7.00. Na ul. Dobrego Pasterza będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. Pojazdy będą korzystać z południowego fragmentu jezdni.

Utrudnienia dla ruchu kołowego związane będą z zawężeniem jezdni oraz koniecznością korzystania z objazdu. Dojazd do ul. Dobrego Pasterza z al. 29 Listopada zostanie poprowadzony ulicami Powstańców i Łepkowskiego.

Na skrzyżowaniu z al. 29 Listopada ruch będzie kierowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dojazd do ul. Chlebowej zostanie zapewniony od strony al. 29 Listopada.

Przystanek autobusowy na ul. Dobrego Pasterza zostanie przeniesiony w rejon ul. Szklanej.

Ruch pieszy odbywać się będzie południową stroną ul. Dobrego Pasterza. W ciągu ul. Dobrego Pasterza zostanie wytyczone tymczasowe przejście dla pieszych.

Zmiany tras linii autobusowych:

 • nr 105, 405, 610 w kierunku Prądnika Czerwonego będą kursować po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Borek Fałęcki” – … – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza, ul. Majora, ul. Powstańców – „Prądnik Czerwony”/„Cmentarz Prądnik Czerwony”
  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”, „Rondo Barei”, „Olszecka”
  • W przeciwnych kierunkach linie nr 105 i 610 będą kursować bez zmian
 • nr 132, 139 w kierunku kombinatu będą kursować po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Przybyszewskiego” – … – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza – … – „Kombinat”
  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”
  • W przeciwnych kierunkach linie będą kursować bez zmian
 • nr 199 w kierunku „Prądnika Czerwonego” będzie kursować po trasie zmienionej: „Mydlniki Wapiennik P+R” – … – al. 29 Listopada, ul. Powstańców, ul. Strzelców – „Prądnik Czerwony”
  • Na zmienionym odcinku trasy linia obsłuży dodatkowy przystanek „Na Barciach” 72, zlokalizowany na ul. Powstańców za skrzyżowaniem z ul. Na Barciach
  • W przeciwnym kierunku linia będzie kursować bez zmian.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.