Wisła Kraków w 1/8 finału Pucharu Polski!

Podzielże się tym

Fot. Flickr

Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 3:0 w 1/16 finału Pucharu Polski. Biała Gwiazda grała w przewadze przez większość spotkania, ale worek z golami otworzył się dopiero w 68. minucie meczu.

Wisła Kraków od początku meczu atakowała bramkę gości. Nie przynosiło to jednak efektu. Nawet wtedy, kiedy czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Polonii i Wisła grała w przewadze.

Druga połowa także rozpoczęła się o zmasowanych ataków wiślaków. Jednak dopiero w 68. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do bramki Polonii. Kilka minut trwało sprawdzanie, czy bramka niepadła ze spalonego, ale ostatecznie sędziowie potwierdzili prawidłowo zdobytego gola.

Wtedy śmielej zaatakowała drużyna ze stolicy, ale jej ataki nie zagroziły szczególnie bramce gospodarzy. za to Wisła w 84. minucie zdobyła drugiego gola, a pięć minut trzeciego. Mogło być nawet 4:0, ale w doliczonym czasie Biała Gwiazda nie wykorzystała rzutu karnego.

Wisła Kraków awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Udział w tej fazie zapewniła już sobie Cracovia, odpadły Puszcza Niepołomice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W środę gra jeszcze Garbarnia.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.