Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie będzie ubiegał się o reelekcję

Podzielże się tym

Fot. Artur Gawle

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję gospodarza Tarnowa. Taką deklarację złożył w rozmowie z Radiem Kraków. Sugeruje w niej, że widziałbym się pracy na poziomie regionu – w Urzędzie Wojewódzkim lub Urzędzie Marszałkowskim.

– Nie będę już startował na stanowisko prezydenta Tarnowa. Natomiast chętnie wsparłbym czy kształtujący się rząd, czy powstające władze regionalne w rozwoju Małopolski. Umiem to robić. Byłem dwukrotnie wicemarszałkiem, przez pewien okres pełniłem obowiązki marszałka. Myślę, że moje kompetencje i oddanie dla Małopolski jest do wykorzystania – zadeklarował Roman Ciepiela w rozmowie z Radiem Kraków.

Można się domyślać, że Roman Ciepiela stanie w gronie kandydatów do stanowiska wojewody lub wicewojewody. Teoretycznie po przyszłorocznych wyborach samorządowych mógłby też ponownie trafić do Zarządu Województwa Małopolskiego, o ile PiS przegra wybory do małopolskiego sejmiku (co wydaje się mało prawdopodobne). Po zmianie rządu do obsadzenia będą także najważniejsze stanowiska w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Roman Ciepiela był już prezydentem Tarnowa w latach 1994-98, kiedy gospodarza miasta wybierali jeszcze radni. Od 2014 roku jest prezydentem po dwukrotnym wygraniu wyborów. W latach 2002–2007 pracował jako zastępca dyrektora ds. merytorycznych Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego Administracji (FRDL MISTiA) w Krakowie. Od 2002 do 2014 sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego, do 2006 był jego wiceprzewodniczącym. W latach 2007-2014 był wicemarszałkiem województwa.

(AI GEG)

Podzielże się tym

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.