//

„Sierpień 80” poparł Protest Kobiet. Związek wydał oświadczenie w tej sprawie

1 minuta czytania
fot. WZZ "Sierpień 80"
Związkowcy „Sierpnia 80” poparli Strajk Kobiet. Oświadczenie w tej sprawie wydał przewodniczący WZZ „Sierpień 80” Bogusław Ziętek.
 WZZ „Sierpień 80” za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat.-  czytamy na związkowym fanpage’u. –  Państwo, które stawia się w roli superarbitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego. Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa mówiącego władzy „no pasaran”.
Przewodniczący WZZ „Sierpień 80”
Bogusław Ziętek

Dziś w całym regionie w ramach protestów blokowane będą drogi. W Katowicach o 16.00 blokada w okolicach Spodka. Blokady mają się również pojawić w Zabrzu – obok M1, w Gliwicach przed Urzędem Miasta, w Mikołowie przy Zespole Szkół Technicznych, w Rybniku przy ul. Jana Kotucza. Podobny protest odbędzie się również przed polską ambasadą w Londynie. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Dziś po południu blokada ruchu w okolicach Spodka oraz w innych miastach regionu. To ciąg dalszy protestów przeciwko decyzji TK.

Następny wpis

Katowickie rondo zablokowane na kilka godzin. Protest Kobiet w regionie wciąż trwa. Pojawił się również komentarz prezydenta miasta