Światowe Dni Młodzieży. Poznali się w Krakowie, ślub wzięli w Lizbonie

Grzegorz Skowron
Fot. Pexels (zdjęcie ilustracyjne)

W Lizbonie trwają Światowe Dni Młodzieży. Ich głównym punktem jest oczywiście spotkanie z papieżem Franciszkiem. Ale głośno jest także o historii, która swój początek miała kilka lat temu w Krakowie. 2 sierpnia 2023 roku w Lizbonie ślub wzięła para, która poznała się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

- reklama -

Ona była wolontariuszką, on przyjechał do Polski jako pielgrzym, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Historię Natalii i Simone opisuje portal archidiecezji krakowskiej.

- REKLAMA -

(fot. screen – diecezja.pl)

- Advertisement -

Poznali się przed kościołem w Niegowici, któremu patronuje Matka Boża Dobrego Początku. – Śmialiśmy się, że poznała nas Matka Boska Niegowicka, czyli jednocześnie Matka Boża Dobrego Początku, więc rzeczywiście dobrze się zaczęło – opowiada Natalia.

W 2019 roku – już jako para uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Kiedy zdecydowali się zawrzeć związek małżeński, uznali, że powinni zrobić to podczas kolejnej edycji Światowych Dni Młodzieży. – Chcieliśmy kontynuować tę naszą ścieżkę ŚDM-ową – tłumaczą państwo młodzi. Na początku sierpnia 2023 roku w Lizbonie powiedzieli sobie sakramentalne „tak”.

Panna młoda swoją suknię ślubną przywiozła w podręcznej walizce. – Bałam się, że bagaż rejestrowany się zgubi albo nie doleci, więc nawet jeśli ryzykowałam, że się pomnie za bardzo w mniejszej walizce, to byłam pewniejsza, mając ją ze sobą na pokładzie samolotu – opowiada z uśmiechem.

– Jeśli chodzi o naszych najbliższych, to na pewno było to dla nich sporym wyzwaniem, sam nasz związek. Są duże różnice kulturowe, bariera językowa… Ale widzą, że się kochamy, że bardzo dobrze się dogadujemy, więc są spokojni, szczęśliwi. Zaakceptowali to wszystko i bardzo się cieszą naszym szczęściem – mówi para nowożeńców.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *