Connect with us
Reklama

Opinie

Szachowanie Szychem. Do świątecznego stołu zasiądźmy już teraz. Handlowcy są gotowi

Opublikowane

on

W ubiegłym roku świąteczne, bożenarodzeniowe akcesoria pojawiły się w handlu późno, bo dopiero w pierwszej dekadzie listopada, tuż po dniu Wszystkich Świętych. Obecnie handlowcy najwyraźniej postanowili nadrobić tamte straty: już teraz, od połowy października można kupić wszystko, co potrzebne na świąteczny stół.

W jednym ze sklepów Galerii Gemini w Tarnowie kuszą z wystawy jakieś krasnale, tradycyjnie, od lat robiące za Święte Mikołaje. Z pewnym takim niepokojem wstąpiłem do sklepu, a tam…

A tam święte Mikołaje małe, średnie i duże. Jedne z workami prezentów taszczonych na plecach, inne z nartami. Miniaturowe choinki jako ozdoba świątecznego stołu, stroiki, ozdoby choinkowe, lampki z takimże przeznaczeniem…

Proszę państwa, nie sprawmyż zawodu handlowcom! Zasiądźmy do stołu już teraz, w październiku, nie czekając na Wigilijny dzień. Karpie już są w sprzedaży, co prawda nie żywe, ale takie w płatach, ale kto by się tym przejmował, skoro smakują w październiku tak samo jak 24 grudnia? Połammy się opłatkiem, skoro i tak, zgodnie z nową tradycją, ”spotkania opłatkowe” potrwają do lutego.

Październikowe Boże Narodzenie! Kto wie, może w przyszłym roku handlowcy już we wrześniu mile zaskoczą nas świąteczną ofertą?

Tekst i foto Zygmunt Szych