>
////

Szczepan Twardoch zagrał w ekranizacji swojej powieści. W obsadzie plejada gwiazd

2 minut czytania

Epizodyczną rolę w serialu „Król”, który jest ekranizacją powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem, zagrał autor tej książki.

Czy pisarz, który wcielił się w postać kierownika sali restauracji Simon i Stecki ma talent aktorski? O tym będzie można się przekonać 6 listopada, kiedy serial debiutuje na antenie Canal+.

Informacje o tym, że Twardoch znalazł się w obsadzie serialu opartego na jego powieści, przekazano na oficjalnych kontach tej produkcji na Instagramie i Facebooku. „Niespodzianka! Szczepan Twardoch, autor +Króla”, zagrał w ekranizacji swojej powieści! Tak wygląda w roli kierownika sali restauracji Simon i Stecki” – czytamy w opisie opublikowanym na Instagramie. Post ilustruje kadr z serialu, na którym widać Twardocha w eleganckim smokingu, białej koszuli i muszce.

Szczepan Twardoch jest nie tylko autorem powieści, na podstawie której powstał serial, ale też współautorem jego scenariusza. Reżyserią zajął się Jan P. Matuszyński, a w postać głównego bohatera, Jakuga Szapiro, wcielił się Michał Żurawski.

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie w roku 1937. Nasilają się nastroje antysemickie, regularnie dochodzi do starć między endekami a Żydami. Ale jeszcze częstsze są porachunki zbrodnie dokonywane przez gang Kuma Kaplicy. Jednym z najważniejszych ludzi Kuma jest bokser Jakub Szapiro, który chce w przyszłości zająć miejsce Kaplicy i zostać królem Warszawy.

Poza Michałem Zurawskim główne role w serialu „Król” zagrali Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Borys Szyc (Janusz Radziwiłłek), Piotr Żurawski (Mosze Szapiro), Masza Wągrocka (Zosia), Barbara Jonak (Stanisława Tabaczyńska), Marcin Pempuś (Janusz Kocot). W produkcji pojawią się także Aleksandra Konieczna, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn i Bartłomiej Topa. (PAP Life)

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Ponad 1200 biegaczy ukończyło Silesia Marathon z metą na Stadionie Śląskim

Następny wpis

Ewakuacja kamienicy w Sosnowcu. Na miejscu znaleziono osiem pocisków artyleryjskich. Saperzy sprawdzają teren