Tatry: śmiertelny wypadek na Orlej Perci

Grzegorz Skowron
Fot. PAP/Grzegorz Momot

W niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku w rejonie Orlej Perci. Zginęła turystka, którą wraz z grupą prowadził przewodnik tatrzański. Ratownicy TOPR przetransportowali za pomocą śmigłowca ciało kobiety do Zakopanego – poinformował dyżurny ratownik TOPR.

- reklama -

„Turystka spadła do Doliny Buczynowej z rejonu Pośredniej Sieczkowej Przełączki. Upadek z wysokości nastąpił w wyniku potknięcia. Dalej kobieta stoczyła się w ekspozycję, gdzie nie mogła się zatrzymać” – przekazał dziennikarzom ratownik dyżurny. Dodał, że jest to teren wymagający uwagi i koncentracji oraz odpowiedniej asekuracji.

- REKLAMA -

„Z uwagi na urazy wielonarządowe turystka zginęła na miejscu” – wskazał dyżurny. Zwrócił uwagę, że kobieta szła w większej grupie, którą prowadził przewodni tatrzański trzeciej klasy.

- Advertisement -

W niedzielę w Tatrach jest słonecznie. Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, warunki do uprawiania turystyki są tam dobre. W wyższych partiach gór w godzinach porannych jest ślisko, zwłaszcza w miejscach zacienionych i żlebach. W partiach graniowych momentami wieje silny wiatr.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *