TOPR poszukuje w Tatrach małżeństwa z Warszawy. W schronisku na Hali Gąsienicowej już ich nie ma

Grzegorz Skowron
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) przeszukuje w czwartek rejon czarnego szlaku prowadzącego z Hali Gąsienicowej do Brzezin, gdzie we wtorek widziano poszukiwane małżeństwo z Warszawy. Para jest również poszukiwana z pokładu śmigłowca – poinformował dyżurny ratownik Kamil Suder.

- reklama -

Małżeństwo z Warszawy w nocy z 20 na 21 maja wyszło z mieszkania na Mokotowie zostawiając dwóch nastoletnich synów. Według najnowszych doniesień 44-letnia Aneta i jej 49-letniego mąż Adam przebywali w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej, ale przed przybyciem tam policji opuścili je.

- REKLAMA -

Opuszczając w środku nocy warszawskie mieszkanie, rodzice dwóch nastolatków pozostawili list do dwóch nastoletnich synów. „Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni” – napisali.

- Advertisement -

Zmartwiona rodzina, która zaopiekowała się dziećmi, zgłosiła zaginięcie pary na policję.

AKTUALIZACJA

Poszukiwane małżeństwo z Warszawy, które zostawiło w mieszkaniu dwójkę nastoletnich dzieci, zostało nagrane przez kamery monitoringu na Słowacji – podało TOPR. W związku z tym ratownicy zakończyli poszukiwania w Tatrach.

„W związku z informacjami, że poszukiwani zostali nagrani na monitoringu na Słowacji, TOPR przerywa działania” – napisał w komunikacie dyżurny ratownik Kamil Suder. Para miała zostać nagrana przez kamery monitoringu jednego z pensjonatów w przygranicznym Zdziarze.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *