/

Treningi grupowe w klubach ekstraklasy zawieszone. Niektórzy piłkarze przejdą pogłębione badania na obecność koronawirusa

We wszystkich klubach ekstraklasy przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Według początkowych planów we wtorek (05.05) kluby miały wrócić do treningów w czternastoosobowych grupach. Zajęcia zostały jednak odwołane.
 
Ekstraklasa S.A. poinformowała, że system badań zdaje egzamin, ale potrzebne jest jeszcze wykonanie kolejnego etapu testów.
– Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – powiedział prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.
 
– To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze – dodał prof. Pawlaczyk.
 
– Do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie. Powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej – zaznaczył dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący Komisji Medycznej PZPN.
 
Ekstraklasa S.A. jednocześnie podtrzymała planowaną datę wznowienia rozgrywek. Zgodnie z pierwotnym projektem sezon ma zostać wznowiony 29 maja i zakończony 18-19 lipca.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.