Upał będzie nam doskwierał kilka dni. Jest ostrzeżenie pogodowe

Podzielże się tym

Fot. Pixabay

Nawet 32 stopnie będą pokazywać termometry w niedzielę i poniedziałek. Kilka kolejnych dni też będzie upalnych – z temperaturą w okolicach 30 stopni Celsjusza. Przygotujmy się na skwar – synoptycy wydali ostrzeżenie przed upałami, a urzędnicy w Krakowie zakazali dorożkom stać na Rynku Głównym.

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej drugiego stopnia obowiązuje od niedzieli, 9 lipca, od godz. 12.00 do poniedziałku, 10 lipca, do godz. 20.00. Ale to nie oznacza, że w poniedziałek skończą się upały. Prognozy na kolejne dni przewidują, że temperatura w ciągu dnia dojdzie do 28 stopni. Na szczęście w nocy nieco się ochłodzi – do kilkunastu stopni. Ale w sobotę znowu ma być 30 stopni w cieniu. Wcześniej – na środę i czwartek – prognozowane są burze.

dorozki wikiedia
Fot. Commons Wikimedia

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem dotyczącym wystąpienia upału, w dniach od 9 do 10 lipca, w godz. 9.30–19.00, postój stały dorożek na Rynku Głównym zostaje zamknięty. Obowiązuje też zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny. Nieczynny będzie także w tym czasie postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed bazyliką Mariacką. Zakazy mogą być przedłużone na kolejne dni, jeśli upały nie ustaną.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.