W katastrofie samolotu w Chrcynnie zginęło 5 osób, 8 zostało rannych

Podzielże się tym

Fot. PAP/Leszek Szymański

W katastrofie samolotu w Chrcynnie zginęło 5 osób, 8 zostało rannych, kilkanaście osób zostało poszkodowanych – powiedział w poniedziałek wieczorem rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

W poniedziałek doszło do wypadku lotniczego w Chrcynnie w powiecie nowodworskim (Mazowieckie). Samolot cessna podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych uderzył w hangar, w którym schroniły się osoby.

– Zginęło 5 osób, 8 zostało rannych, kilkanaście osób zostało poszkodowanych – powiedział w poniedziałek wieczorem w czasie konferencji prasowej rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. – Wśród osób, które zginęły jest pilot – dodał.

Zaznaczył, że „części osób udzielono pomocy na miejscu i oddaliły się od miejsca zdarzenia”. – 8 osób rannych trafiło do szpitali w Warszawie, Ciechanowie i Płońsku – przekazała ratownik medyczny Izabella Gulajska.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski przekazał, że „ze strony Straży Pożarnej na miejscu zadysponowano 16 zastępów”. – Były to w zdecydowanej większości zastępy z powiatu nowodworskiego, z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 w Warszawie, Sekcja Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zadysponowano ok. 60 ratowników, którzy w pierwszej fazie skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzanie, zabezpieczeniu wraku samolotu oraz obiektu, w który uderzył samolot. Działania polegały również na udzieleniu kwalifikowanej pomocy, na współpracy z zespołem ratownictwa medycznego z policją – wyjaśnił Plagowski.

– Przed służbami jest kilkanaście godzin pracy. Na miejscu są przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych – przekazał rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Pytany o przyczyny wypadku, zaznaczył, że „na ten moment jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić”. – Komisja, która pracuje na miejscu również będzie miała kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o wyjaśnienie okoliczności zdarzenia – zaznaczył.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły