Weekend w Krakowie – żegnamy lato, witamy jesień

Podzielże się tym

Fot. Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora Biegu Trzech Kopców

Pogoda na weekend nie zapowiada się dobrze. Odwołano nawet kursy na weekendowych liniach autobusowych. Ale i tak w Krakowie będzie się działo. Festiwal Sacrum Profanum, Bieg Trzech Kopców, powitanie jesieni w Podgórzu i aktywne pożegnanie lata na Zakrzówku – to tylko niektóre z atrakcji na sobotę i niedzielę.

Bieg Trzech Kopców – jedyny taki bieg górski w centrum dużego miasta

W niedzielę, 24 września odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu, a pasażerowie – w kursowaniu tramwajów linii nr 0, 13, 17, 72, a także autobusów linii nr 100, 101 i 109.

Wyrusz w podróż po multiwersum muzyki współczesnej

W sobotę na Rynku Głównym w Krakowie dudy Erwana Keraveca dadzą sygnał, że w mieście rozpoczyna się święto muzyki współczesnej. Publiczność ceniąca artystyczny eksperyment spotka się w najciekawszych krakowskich lokalizacjach koncertowych, by wspólnie eksplorować wymiary Sacrum Profanum. Wrześniowa część festiwalu to dwa koncerty: Bugle Call i In Between, podczas których usłyszmy między innymi medytacyjne dudy, skandynawskie kołysanki i elektroniczne requiem. 

40 lat NCK – jubileuszowy koncert

Koncert jubileuszowy 40 lat NCK! odbędzie się w sobotę, 23 września, o godz. 16.00 na Scenie NCK. To niezwykłe muzyczne spotkanie będzie pomostem pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, a jednocześnie niepowtarzalną i jedyną okazją, by zobaczyć artystów z tak różną sceniczną charyzmą na jednej scenie! Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza” czy „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” w całkowicie nowych aranżacjach. Wystąpią Skaldowie, Ralph Kaminski, Anna Rusowicz, Kuba Badach, Zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki.

Wyjątkowe powitanie jesieni w Podgórzu

Centrum Kultury Podgórza zaprasza wszystkich krakowian i gości na powitanie jesieni w towarzystwie muzycznych gwiazd – m.in. zespołów Myslovitz oraz Püdelsi, które odbędzie się w niedzielę, 24 września, na Rynku Podgórskim! Wielki finał poprzedzą cztery dni pełne rozmaitych atrakcji: od koncertu operetkowego i wieczorów muzyczno-filmowych, przez spotkania poetyckie, czy grę terenową dla rodzin, po dancing w dawnym stylu. A wszystko to, w ramach tegorocznej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej.

Ostatnia niedziela z Krakowską Linią Muzealną

W niedzielę, 24 września, po raz ostatni w tym roku na ulice wyjadą historyczne tramwaje w ramach 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej. Na linii nr 0 pojawi się wyjątkowy skład wagonów typu N z Warszawy, Krakowa i Poznania. Przed ostatnim kursem z pętli „Cichy Kącik” o godz. 17.41 zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie.

MPK linie muzealne

(fot. MPK Kraków)

Treningiem na Zakrzówku żegnamy aktywne lato

Przed nami ostatni wspólny plenerowy trening na zakończenie tegorocznej miejskiej kampanii „Kraków w formie” – w niedzielę, 24 września, na drewnianych platformach przy kąpielisku w parku Zakrzówek będzie można się porozciągać i wzmocnić. Ale to nie wszystko: bliskość wody sprawia, że możliwe są dodatkowe atrakcje.

Pożegnanie wakacji w Hali Cracovii

W sobotę, 23 września, kolejne bezpłatne rodzinne zajęcia w Hali Cracovii przy al. Focha 40. W strefie sportowych gier i zabaw będą konkurencje zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i drużyn dziecko + dorosły. Zaplanowano zabawy z animatorem dla najmłodszych, nie zabraknie malowania twarzy i innych atrakcji.

Klubowe Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym

23 i 24 września w Krakowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym w Klubie TCF HUB (os. Zielone 9). W turnieju weźmie udział około 120 zawodników.

Koncert w Ogrodzie Botanicznym UJ

W sobotę, 23 września Ogród Botaniczny UJ będzie świętował 240-lecie swojego istnienia, z tej okazji odbędzie się koncert Renaty Przemyk z zespołem.

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.