Włamał się do kościelnej skarbony i ukradł 1,5 tys. złotych

Podzielże się tym

Fot, małopolska policja

Wszedł do kościoła, potem w skarbonie wyłamał drzwiczki i ukradł znajdujące się w niej pieniądze – 1500 złotych. Grozi mu za to 10 lat więzienia. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 49-latka, który włamał się do skarbony w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza i ukradł z niej pieniądze.

10 sierpnia 2023 roku, w jednym z kościołów w Nowym Sączu doszło do kradzieży z włamaniem – z drewnianej skarbony na datki od wiernych zniknęły pieniądze. Włamywacz wszedł do kościoła, następnie w skarbonie wyłamał drzwiczki i ukradł znajdujące się w niej pieniądze – 1500 zł.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli m.in. zapis kamer monitoringu, dzięki któremu tożsamość mężczyzny podejrzewanego o ten czyn szybko została ustalona. Funkcjonariusze ustalili także miejsce jego pobytu i 13 sierpnia 2023 złożyli wizytę 49-letniemu sądeczaninowi podejrzewanemu o ten czyn. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji  w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 49-letni sądeczanin usłyszał od policjantów zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z art. 279 k.k. za to przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

W tej sprawie policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu odzyskanie utraconych pieniędzy.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.