Wstrząsy sejsmiczne na terenie Krakowa i południowej Małopolski

Podzielże się tym

Fot. Pixabay

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie od ok. godz. 20.45 odbierało informacje od Centrum Powiadamiania Ratunkowego i innych służb o odczuwalnych wstrząsach sejsmicznych na terenie południowej Małopolski. Doniesienia dotyczyły rejonu Krakowa, okolic Nowego Sącza i Tarnowa.

Państwowa Straż Pożarna nie odnotowało szkód w infrastrukturze. Zgłoszenia dyżurni WCZK potwierdzili w Zakładzie Sejsmologii Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie. Ustalono, że wstrząsy miały miejsce na terenie Słowacji, blisko granicy RP i miały siłę od 5 do 5,5 stopnia w skali Richtera.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita polecił PSP, aby w odpowiedzi na każde zgłoszenie na miejsce udawał się zastęp Straży Pożarnej celem oceny ewentualnego ryzyka.

Rezczniczka wojewody Joanna Paździo podała zestawienie interwencji PSP – to głównie wysokie budynki, np. 10-piętrowe, m.in. Kraków osiedle Złotej Jesieni, ul. Heleny, osiedle Na Lotnisku, ul. Konrada Wallenroda; Tarnów ul. Parkowa; Nowy Sącz ul. Nawojowska, Batalionów Chłopskich oraz Muszyna ul. Ogrodowa

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.