Piotr Zieliński: będę teraz kapitanem, mam też nowy numer na koszulce

Grzegorz Skowron
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz (L) i pomocnik Piotr Zieliński (P) (fot. PAP/Leszek Szymański)

Piotr Zieliński potwierdził w poniedziałek, że pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego będzie kapitanem piłkarskiej reprezentacji Polski w najbliższych meczach eliminacji Euro 2024 – z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Po Grzegorzu Krychowiaku przejął natomiast numer „10”.

- reklama -

Kapitanem reprezentacji jest zwykle Robert Lewandowski – już od 2014 roku, ale tym razem napastnika Barcelony zabraknie z powodu kontuzji stawu skokowego. Opaskę, jak poinformowano w poniedziałek, przejmie Zieliński.

- REKLAMA -

– Mogę potwierdzić, że w dwóch najbliższych meczach mam to wyróżnienie, odpowiedzialność i wielki zaszczyt być kapitanem reprezentacji Polski – powiedział pomocnik Napoli podczas konferencji prasowej, rozpoczynającej zgrupowanie kadry w Warszawie.

- Advertisement -

– Myślę, że na pewno każdy, kto gra w piłkę, marzy o takiej roli. Być kapitanem reprezentacji – to maksimum. I jak mówiłem, zaszczyt. Tak samo jest w moim przypadku. Cieszę się, że trener dał mi to wyróżnienie. Będę chciał się wywiązać z tej roli jak najlepiej – dodał.

W przypadku Zielińskiego zmieni się coś jeszcze. I tym razem na dłużej – chodzi o numer na koszulce. Dotychczas występował w kadrze narodowej z numerem „20”, ale wobec zakończenia kariery w reprezentacji przez Grzegorza Krychowiaka zwolniła się prestiżowa „dziesiątka”.

– Tak, przejąłem „10”. To mój ulubiony, naturalny numer. Do tej pory był zajęty w reprezentacji, a w Napoli jest zastrzeżony. Bardzo się cieszę, że będę występować z „dziesiątką” w kadrze narodowej – podkreślił Zieliński.

Biało-czerwoni w kwalifikacjach mistrzostw Europy zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie E z dorobkiem sześciu punktów (dwa zwycięstwa, trzy porażki).

Czego można spodziewać się po ich grze w najbliższych meczach z teoretycznie znacznie słabszymi rywalami?

– To dla nas nowe otwarcie, nowy rozdział. Na pewno ja, koledzy, trener i cały sztab zrobimy wszystko, żeby wygrać dwa najbliższe mecze i dążyć do celu, jakim jest awans na Euro – podkreślił 29-letni pomocnik.

Z Wyspami Owczymi biało-czerwoni zagrają w czwartek w Thorshavn, a z Mołdawią w niedzielę 15 października na PGE Narodowym w Warszawie. Początek obu spotkań o godz. 20.45.

To będą pierwsze mecze Michała Probierza na stanowisku selekcjonera – 20 września 51-letni szkoleniowiec zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa.

(PAP)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *