Nie żyje Andrzej Stawiarski, wybitny fotograf i dziennikarz

Podzielże się tym

Fot. Pexels

W wieku 67 lat zmarł Andrzej Stawiarski, dziennikarz, fotograf, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przez dwie kadencje. O śmierci Andrzeja Stawiarskiego poinformowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Krakowie.

stawiarski

(fot. FB Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Krakowie)

Andrzej Stawiarski urodził się w Leżajsku, choć praktycznie przez całe życie związany był z Krakowem. Ukończył studia z geologii naftowej na AGH, od 1981 roku przez 10 lat pracował w Instytucie Surowców Energetycznych Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego AGH.

Ale to fotografia i dziennikarstwo było jego pasją. W latach 80. ubiegłego wieku fotografował antykomunistyczne manifestacje w Krakowie. Kiedy powstała Gazeta Wyborcza, został fotografem w jej krakowskim oddziale. Pracował w Wyborczej przez 16 lat jako fotograf, dziennikarz i sekretarz redakcji. W latach 2010-17 autorem badań, które doprowadziły do opublikowania raportów opisujących sytuację zawodową dziennikarzy w Polsce.

Był nauczycielem akademickim w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, redaktorem naczelnym oficjalnego portalu Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Przez dwie kadencje był prezesem oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

I to właśnie stowarzyszenie przekazało smutną informację. „Ze smutkiem informujemy, że dziś 9 października zmarł Andrzej Stawiarski, dziennikarz, fotograf, były wieloletni prezes naszego oddziału. Rodzinie i przyjaciołom śp. Andrzeja przekazujemy najszczersze kondolencje i zapewniamy o modlitwie. Informacje dotyczące pogrzebu przekażemy w najbliższych dniach” – czytamy w komunikacie SDP.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.