Zakopane. Karta Mieszkańca da szereg zniżek i darmowe parkingi

Podzielże się tym

Fot. Flickr

W Zakopanem od sierpnia rusza Karta Mieszkańca uprawniająca do szeregu zniżek. Zakopiańczycy będą mogli m.in. za niższą opłatą korzystać z tutejszych basenów termalnych, parkować za darmo na miejskich parkingach przez godzinę czy zwiedzać wszystkie oddziały Muzeum Tatrzańskiego za symboliczną złotówkę.

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, kartę już można pobierać w formie aplikacji na urządzenia mobilne, a zacznie ona funkcjonować od 1 sierpnia. Oferowane zniżki i profity mają być uzupełniane.

– Kartę można już pobierać w formie aplikacji lub plastikowej karty, ale dopiero od 1 sierpnia będzie ona aktywna. Będzie się cały czas rozwijała, oznacza to, że oferta będzie poszerzana, ponieważ będziemy zachęcać naszych przedsiębiorców do oferowania zniżek mieszkańcom. Na początek na duże ulgi posiadacze karty będą mogli liczyć przy wejściu na Zakopiańskie Termy, a ponadto będą mogli parkować na miejskich parkingach za darmo przez pierwszą godzinę – przekazał PAP burmistrz Zakopanego.

Z Zakopiańskiej Karty Mieszkańca będzie mogła korzystać każda dorosła osoba zameldowana na pobyt stały w Zakopanem przez okres minimum jednego roku poprzedzającego dzień składania wniosku, lub zameldowana na pobyt czasowy w mieście pod Giewontem i rozliczająca tu podatek PIT.

Aby otrzymać Zakopiańską Kartę Mieszkańca należy zarejestrować się na stronie internetowej karta.zakopane.eu i wypełnić elektroniczny wniosek załączając stosowne dokumenty. Zarejestrować można się także bezpośrednio w Urzędzie Miasta Zakopane poprzez tradycyjne złożenie papierowego wniosku wraz z odpowiednimi dokumentami.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.