Zakrzówek pełen śmieci. Zobaczcie, co płetwonurkowie wyciągnęli z wody

Grzegorz Skowron
Fot. Straż Miejska w Krakowie

Kąpielisko na Zakrzówku było hitem tego lata. Okazuje się, że kąpiący się pozostawili po sobie w wodzie ogromne ilości śmieci. W sobotę płetwonurkowie przez kilka godzin sprzątali zbiornik wodny na Zakrzówku. Zobaczcie,co wyciągnęli z wody…

- reklama -

Wózki sklepowe, rower, zderzak samochodowy, butelki, opony – takie „skarby” wydobyli wczoraj płetwonurkowie w ramach oddolnej inicjatywy, której celem było wysprzątanie dna Zakrzówka. Do akcji włączyło się 40 płetwonurków, zrzeszonych w: Klubie Płetwonurków LOK „Litoral” – Kraków, Klubie Płetwonurków „Kalmar” Starachowice”, Klubie 5 Fal – serwis sprzętu nurkowego.

- REKLAMA -

Jak relacjonuje Straż Miejska, o godzinie 9 pierwsi płetwonurkowie, wyposażeni w worki na śmieci, rozpoczęli penetrację Zakrzówka. – By przyjrzeć się temu, co jest na dnie akwenu, musieli zejść na głębokość nawet do ok. 20 m, a następnie zgromadzone śmieci dostarczyć na brzeg. Po upływie 30 min pierwszy worek był już napełniony i z każdą kolejną godziną ilość podwodnych zdobyczy błyskawicznie rosła – podają strażnicy miejscy. Akacja prowadzona była do godz. 14.

- Advertisement -

(AI GEG) (fot. Straż Miejska w Krakowie)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *