Złodziej wrócił do sklepu, który okradł. Zgubił go jeden szczegół

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Podobno przestępca zawsze wraca na miejsce „zbrodni”. Potwierdza to ten przypadek. Mężczyzna, który okradł sklep z akcesoriami budowlanymi i ogrodniczymi, wrócił do niego dzień po dokonaniu kradzieży. Został rozpoznany przez pracowników. Zgubił go… plecak, który ukradł z tego sklpeu i przyszedł z nim ponownie na miejsce przestępstwa.

- reklama -

W ubiegłym tygodniu (piątek, 5 lipca 2024) około godziny 16, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zawiadomienie o kradzieży dokonanej w Bochni w sklepie z akcesoriami budowlanymi i ogrodowymi. Mężczyzna wszedł do sklepu i według relacji obsługi obiektu, miał ukraść towar wart około 2 tysiące złotych. Wśród zabranego przez niego asortymentu znalazły się: wyrzynarka, zestaw kluczy oraz plecak…, do którego schował zabrany towar.

- REKLAMA -

Dzień później, ten sam mężczyzna ponownie „odwiedził” sklep. Przez pracowników obiektu został rozpoznany… po skradzionym dzień wcześniej plecaku, który miał na plecach. Pracownicy natychmiast powiadomili policję i ujęli go do momentu przybycia patrolu.

- Advertisement -

Prowadzący interwencję funkcjonariusze rewiru dzielnicowych wylegitymowali mężczyznę, który przyznał się do dokonania kradzieży poprzedniego dnia. 33-latek zabrany towar – z wyjątkiem posiadanego ze sobą plecaka – pozostawił w lombardzie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszy zarzut kradzieży, za co będzie mu grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Po dokonaniu ustaleń bocheńscy mundurowi sprawdzili wskazany lombard, w którym znajdował się skradziony towar. Asortyment jest nieuszkodzony i nadaje się do dalszej sprzedaży. 

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *