Zmiany na Zakrzówku – w weekendy wstęp na pomosty od godz. 9, niedługo osobna kolejka dla mieszkańców Krakowa

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Na kąpielisku na Zakrzówku zostaną wprowadzone duże zmiany. Część już w najbliższy weekend – nie będzie można wejść na podwieszane pomosty do godz. 9.00, a opaski wchodzącym na kąpielisko będą wydawane do godz. 19. Wkrótce wejdzie też w życie uchwała Rady Miasta o wpuszczaniu mieszkańców Krakowa na baseny poza kolejką.

- reklama -

„Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa, wstęp na pomosty na Zakrzówku w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00.” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Krakowa.

- REKLAMA -

Co to oznacza? Do tej pory w weekendy, kiedy tworzyły się ogromne kolejki przed wejściem na podwieszane baseny, wiele osób przychodziło na Zakrzówek wcześnie rano i rozkładało się na pomostach. W ten sposób rezerwowali sobie miejsce i nie musieli stać w kolejce, która tworzyła się po godz. 10. Teraz wcześniejsze wejście na pomosty w soboty, niedziele i święta będzie niemożliwe. Za to rozdawanie opasek rozpocznie się o godz. 9.00, a nie jak dotychczas od godz. 10.00. Opaski będą wydawane do godz. 19.00, a więc o godzinę dłużej niż obecnie. To też oznacza, że limit 600 osób na pomostach podwieszanych basenów będzie obowiązywał do godz. 19. Dopiero po tej godzin ie nikt nie będzie liczyć wchodzących na Zakrzówek.

- Advertisement -

Choć wydłużono godziny wydawania opasek, nie zmienią się godziny pracy ratowników na kąpielisku. Obsługa ratownicza funkcjonuje w godzinach 10.00-18.00. 

W pozostałe dni tygodnia opaski nadal będą wydawane w godz. 10-18. I warto pamiętać, że w poniedziałki baseny są nieczynne.

Byc może jeszcze w lipcu Zakrzówek czekają kolejne zmiany. A to za sprawą przyjętej w środę uchwały Rady Miasta Krakowa. Radni zdecydowali bowiem, że mieszkańcy Krakowa będą wpuszczani poza kolejką. Zmiany w regulaminie Parku Zakrzówek musza być jeszcze opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i dopiero dwa tygodnie później preferencja dla krakowian będzie można stosować w praktyce.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *