Znowu ruszają zapisy na miejskie rowery, ale nie na elektryczne

Podzielże się tym

Fot. ZTP Kraków

23 października 2023 roku ponownie rusza możliwość zgłaszania chęci wynajmu rowerów miejskich LajkBike. Ale pożyczyć będzie można jedynie tradycyjne jednoślady. W kolejce po elektryki wciąż czeka ok. 500 osób, które zgłosiły się w pierwszej turze naboru chętnych na wynajem.

Zmieni się sposób ustalania, kto pierwszy będzie mógł podpisać umowę. Poprzednio decydowało o tym losowanie. Nowe wnioski o wypożyczenie będą rozpatrywane na podstawie kolejności zgłoszeń.

Aby zgłosić chęć wynajęcia roweru, należy wypełnić formularz na stronie systemu lajkbike.ztp.krakow.pl i wybrać jedną z trzech opcji abonamentu. Użytkownik, który już wcześniej wypożyczał rower lub składał wniosek, ale ostatecznie nie zdecydował się skorzystać z wynajmu, możliwość jego ponownego złożenia będzie miał po zalogowaniu się na swoje konto i skorzystaniu z opcji „Wypożycz ponownie”. Taka opcja nie będzie jednak dostępna dla osób, które mają aktywne wypożyczenie. Wyjątkiem są osoby już umówione na zwrot roweru. W takim przypadku, po dopełnieniu formalności, podczas jednej wizyty w serwisie użytkownik będzie mógł zakończyć stare wypożyczenie i od razu podpisać umowę na nowy okres wynajmu.

W ramach miejskiej wypożyczalni rowerów LajkBike udostępniane są dwa typy jednośladów: rower tradycyjny (w cenie do 29 zł miesięcznie) oraz rower ze wspomaganiem elektrycznym (w cenie od 79 zł miesięcznie). Na ten moment zawieszony jest wynajem rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Wynika to z kolejki osób oczekujących – około 500, które zgłosiły chęć wynajmu w poprzedniej turze.

Oba rowery posiadają 28 calowe koła. Rower tradycyjny wyposażony jest w 3-biegową przerzutkę, zaś rower ze wspomaganiem elektrycznym posiada siedem biegów. Wszystkie rowery wyposażone są w bezpieczne hamulce, wymagane oświetlenie, bezpieczne zapięcie łańcuchowe oraz blokadę na koło typu O-lock.

Rowery mogą wypożyczać osoby pełnoletnie, mieszkające w Krakowie. Wnioski ponownie można składać od poniedziałku, 23 października 2023 roku, ale tylko na wypożyczenie rowerów tradycyjnych.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.