32-latka okradała lombardy, w których pracowała

Grzegorz Skowron
Fot. Policja w Krakowie

Policjanci zatrzymali kobietę, która najpierw zatrudniła się w dwóch krakowskich lombardach, a następnie je okradła. W sumie właściciele placówek wycenili straty na ponad 20 tysięcy złotych. Kobiecie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- reklama -

11 września 2023 roku policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej przyjęli zawiadomienie od właścicielki jednego z krakowskich lombardów dotyczące kradzieży telefonu oraz biżuterii. Podejrzenia zgłaszającej od razu padły na nowo zatrudnioną kobietę, która od pewnego czasu nie przychodzi do pracy oraz unika kontaktu.

- REKLAMA -

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie szybko ustalili miejsce, w którym przebywać miała podejrzewana kobieta. 12 września 2023, w godzinach wieczornych funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań w rejonie Woli Duchackiej, gdzie zastali kobietę podejrzewaną o kradzież. Kryminalni poinformowali 32-latkę o powodzie ich wizyty, a następnie w trakcie przeszukania zajmowanego przez nią lokalu znaleźli m.in. skradziony z lombardu telefon komórkowy.

- Advertisement -

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnej jednostki. Jak ustalili policjanci, 32-latka pracowała dodatkowo w innym lombardzie, z którego również ukradła złotą biżuterię. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży oraz sprzedaży zrabowanej biżuterii. W sumie właściciele placówek wycenili straty na ponad 20 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *