32-latek najpierw chciał zabrać 67-latkowi samochód, potem włamał się do innego, na koniec zaatakował 25-latka

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Agresywny 32-latek z Wieliczki najpierw zaatakował 67-latka i próbował zabrać mu samochód. Następnie włamał się do innego samochodu, a jeszcze później zaatakował 25-letniego mężczyznę, uderzając go pięścią w twarz. Został zatrzymany, gdy ukrywał się przed policją w zaroślach.

11 lipca 2023 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na oś. Wincentego Pola w Wieliczce, miało dojść do usiłowania rozboju. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zastali tam pokrzywdzonego, 67-letniego mężczyznę. Oświadczył on, iż ok. godziny 16 zaparkował swój pojazd marki Honda pod blokiem i kiedy wypakowywał z bagażnika zakupy, podszedł do niego młody mężczyzna, który zażądał od niego kluczyków od pojazdu. Kiedy 67-latek stanowczo odmówił wydania kluczyków, nieznajomy próbował uderzyć go pięścią w głowę, na szczęście pokrzywdzony umiejętnie uniknął ciosu. Kiedy napastnik zauważył, iż nie osiągnie swojego celu, zabrał niewielką część zakupów 67-latka i oddalił się w pobliskie osiedle. Policjanci wykonali na miejscu zabezpieczyli ślady i uzyskali rysopis sprawcy.

Niespełna pół godziny później, dyżurny wielickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu. Do zdarzenia doszło na ul. Grottgera, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane za pomocą monitoringu. Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna podchodzi do pojazdu BMW, kopie w szybę i ją rozbija, a następnie wyciąga z pojazdu plecak, w którym znajdowały się między innym dokumenty, gotówka w kwocie 600 zł, karta płatnicza. Policjanci stwierdzili, iż mężczyzna, który dokonał tej kradzieży z włamaniem to ten sam, który wcześniej próbował ukraść samochód.

Do odnalezienia i zatrzymania sprawcy zaangażowano dodatkowe patrole policji. Około 19:30 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem na parkingu jednego z marketów w Wieliczce nieznany mężczyzna bez powodu zaatakował 25-latka, uderzył go pięścią w twarz, po czym oddalił się w kierunku drogi krajowej 94. Na miejsce natychmiast udali się wieliccy dzielnicowi, którzy po rozmowie z pokrzywdzonym jak i świadkiem ustalili, iż jest to ten sam agresor, który dokonał poprzednich przestępstw.

Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie terenu, przeczesywali pobliskie trawy oraz zalesienia. Około godziny 20:30, w zaroślach funkcjonariusze zauważyli ukrywającego się 32-letniego mieszkańca Wieliczki, którego zatrzymali i doprowadzili do komendy.

Dziś (14 lipca 2023), zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności, ale nie krótszy niż 2 lata. Na wniosek wielickiej prokuratury, sąd zastosował wobec 32-latka trzymiesięczny areszt.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.