Atak maczetą w w Krakowie. Napastnik chciał zabić

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Krakowski sąd rejonowy zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny podejrzanego o napaść z zamiarem zabójstwa. Paweł P. miał zaatakować innego mężczyznę maczetą, powodując liczne obrażenia ciała, w tym głowy i rąk.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód. Jak poinformowali śledczy, Paweł P. jest podejrzany o to, że „w zamiarze popełnienia zabójstwa Grzegorza K. bezpośrednio zmierzał do jego dokonania poprzez wielokrotne uderzanie wymienionego maczetą w głowę i ręce”. W wyniku ataku poszkodowany doznał licznych obrażeń, w tym przecięcia tętnicy, ran twarzoczaszki i czaszki oraz licznych ran kłutych lewego przedramienia. Prokuratura zaznaczyła, że napastnik „zamierzonego zabójstwa nie osiągnął”.

„Jednocześnie zaś groził pokrzywdzonemu pozbawieniem go życia, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę ich spełnienia. Czynu tego dopuścił się w ciągu pięciu lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne” – podali śledczy.

Do zdarzenia doszło w Krakowie 26 października br. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 10 lat do 30 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.