Bardzo trudne warunki w Tatrach; TPN odradza wyjścia w góry

Podzielże się tym

Fot. PAP/Grzegorz Momot

W Tatrach wieje silny wiatr, który łamie gałęzie i drzewa, w partiach graniowych zalega cienka warstwa świeżego śniegu, a w wielu miejscach jest ślisko – ostrzegł w piątek Tatrzański Park Narodowy, odradzając wszelkie wycieczki w góry. Tego dnia nie kursują też wozy konne do Morskiego Oka.

„W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki – wieje silny wiatr, który łamie gałęzie i drzewa oraz utrudnia poruszanie się, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia” – przekazał w piątek w komunikacie Tatrzański Park Narodowy. „Aktualnie odradzamy wszelkie wyjścia w góry” – dodano.

TPN poinformował, że choć szlaki prowadzące do schronisk położonych w dolinach są drożne, to na wielu szlakach bocznych leżą powalone przez wiatr drzewa. W partiach graniowych zalega natomiast cienka warstwa świeżego śniegu i występują oblodzenia. „W wielu miejscach jest ślisko. Dodatkowe utrudnienie stanowi brak widzialności z powodu mgły i niskiego pułapu chmur – istnieje ryzyko pobłądzeń” – zwrócił uwagę.

W komunikacie TPN przypomniał też, że na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków i do czasu wymiany należy zachować szczególną ostrożność. Uszkodzony mostek jest również na odcinku Psia Trawka – Rówień Waksmundzka.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.