//

Burmistrzowie Pszczyny i Pszowa zakażeni koronawirusem. Cały Zarząd Pszowa na kwarantannie

2 minut czytania
fot. Dariusz Skrobol UM Pszczyna

Burmistrzowie Pszczyny i Pszowa zakażeni koronawirusem. Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny wydał dziś oświadczenie w tej sprawie. 

„Dziś rano otrzymałem informację, że wczorajsze badanie na obecność SARS-CoV-2 dało u mnie wynik dodatni. Choć wszystkie spotkania, w których uczestniczę, organizowane są przy najwyższych standardach bezpieczeństwa i z zachowaniem reżimu sanitarnego to nie udało mi się uchronić od wirusa.

Szczęśliwie nie mam poważnych objawów, oprócz typowych dla przeziębienia, lecz zgodnie z procedurą najbliższych 10 dni spędzę na kwarantannie.
Swoje obowiązki będę realizował zdalnie, a moje zadania w Urzędzie Miejskim przejmie pani Barbara Sopot-Zembok, która również została przebadana, lecz do zakażenia nie doszło. Niestety wynik dodatni uzyskał razem ze mną skarbnik Artur Krawczyk.  Życzę wszystkim Wam jak najwięcej zdrowia, dbajcie proszę o siebie!” – czytamy na fanapage’u pszczyńskiego burmistrza.

Tymczasem w Pszowie na COVID-19 zachorował cały Zarząd Miasta. Burmistrz Czesław Krzystała, jego zastępca Piotr Kowol i sekretarz Alicja Nawrat są na kwarantannie. Urząd Miasta w Pszowie wraca do obostrzeń, a włodarze miasta apelują: jeśli nie jest to konieczne zrezygnujcie z wizyty w Urzędzie Miejskim.

Automatycznie badaniu zostali poddani najbliżsi współpracownicy włodarzy miasta. Testy wykazały, że chorzy są także niektórzy pracownicy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Szef policji: Zasłanianie ust i nosa jest kluczowe. Niech brak mandatów będzie efektem przestrzegania przepisów, a nie zwykłego cwaniactwa

Następny wpis

Zero tolerancji dla nieprzestrzegania obostrzeń ostrzega MZ. Dziś kolejny rekordowy wzrost zakażeń COVID-19 w kraju. Śląsk na trzecim miejscu, tuż za Małopolską i Mazowszem