Zabił swoją partnerkę. Grozi mu dożywocie

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Najpierw się nad nią znęcał, potem ją zamordował. Taką wersję tragicznych zdarzeń przyjmują policjanci na podstawie zebranych dowodów. 53-latek zabił swoją 48-letnią partnerkę. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Chrzanowscy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie wyjaśniają okoliczności śmierci 48-latki. W ubiegły wtorek, ciało kobiety zostało znalezione w jej mieszkaniu. Tego samego dnia, na terenie powiatu nowosądeckiego został zatrzymany 53 – letni partner kobiety, który jest już w areszcie.

25 lipca 2023 roku, przed godziną 12 na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował dyspozytora, że znalazł zwłoki swojej znajomej w jej mieszkaniu. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia został wysłany patrol ogniwa patrolowo interwencyjnego, który potwierdził zgłoszenie. Ciało 48-latki, z licznymi obrażeniami, leżało na podłodze mieszkania. Na miejsce przybyła ekipa dochodzeniowo – śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie pod nadzorem prokuratora wykonano szereg czynności procesowych, w tym zabezpieczono ślady. Ciało kobiety zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej.

Chrzanowscy kryminalni  jeszcze tego samego dnia zatrzymali na terenie powiatu nowosądeckiego 53-letniego partnera denatki.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa oraz znęcania się nad nią.

28 lipca 2023 roku sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 53 – latkowi grozi dożywocie.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.