Czy widać następców Kubicy? „Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim inny polski kierowca będzie gotowy do startów w Formule 1”

Ilustrowany Kurier Codzienny
Od przyszłego sezonu Robert Kubica będzie kierowcą testowym zespołu Alfa Romeo Racing. Polak będzie miał wpływ na rozwój techniczny zespołu i kontrolę wprowadzanych innowacji. Ponadto Grupa Orlen wspierająca polskiego kierowcę, zostanie sponsorem tytularnym zespołu, który od sezonu 2020, będzie nazywać się Alfa Romeo Racing Orlen. Ponadto do akademii Alfa Romeo Racing dołączy trzech młodych polskich kierowców, którzy dostaną szansę rozwoju i perspektywy, by ścigać się w Formule 1.
– Program Orlenu ma na celu poszukiwanie nowych, młodych kierowców, którzy mogliby pójść śladem Roberta. To wspaniały program, ale na wiele lat. Podpięcie ich pod baner i know-how Alfa Romeo bardzo pomoże w rozwoju i szkoleniu kierowcy na przyszłość – powiedział Cezary Gutowski.
– Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć, zanim inny polski kierowca niż Robert będzie gotowy do tego, żeby startować w Formule 1.
Nie ma żadnego kierowcy, który formalnie miałby możliwość startu w Formule 1, nie wspominając już o przygotowaniu sportowym – oznajmił dziennikarz motoryzacyjny.
TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *