Dwóch nastolatków uciekało na motorach przed policją

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Dwaj motocykliści na widok radiowozu podjęli ucieczkę. Jak się okazało, mieli zaledwie 13 i 14 lat, a powodem ucieczki był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo motocykle, którymi się poruszali nie zostały dopuszczone do ruchu. Teraz o ich karze zdecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę (23 lipca 2023) policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podczas patrolu, w jednej z miejscowości gminy Mogilany, zauważyli dwóch mężczyzn w kaskach, obok których stały zaparkowane motocykle typu cross. Kiedy mężczyźni zobaczyli zbliżający się radiowóz, szybko wsiedli na motocykle i odjechali – po drodze publicznej. Policjanci ruszyli za nimi, włączyli sygnały świetlno – dźwiękowe, ale motocykliści zlekceważyli je i kontynuowali ucieczkę z jeszcze większą prędkością.

Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Po chwili jeden z motocyklistów postanowił się jednak zatrzymać. Okazało się, że to 14-latek, nieposiadający uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Nieletni został zatrzymany.

Policjanci ustalili personalia drugiego uciekiniera, którym okazał się 13-latek i zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Podobnie jak jego kolega nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla, a sam motocykl również nie został dopuszczony do ruchu. 

motocykl policja 5

– Swoim zachowaniem nieletni popełnili dwa wykroczenia kierowania pojazdu pomimo braku uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Zarzuca się im także niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej, co z kolei  jest przestępstwem – wyliczają policjanci. O rodzaju kary dla nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny. 

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.