//

Iga Świątek wygrała z Sofią Kenin 6:4, 6:1 w finale French Open. 19-latka jest pierwszą Polką w historii, która triumfowała w singlowym turnieju wielkoszlemowym

1 minuta czytania
W sobotę (10.10) Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Sofią Kenin 6:4, 6:1 w finale French Open. Polska tenisistka znakomicie rozpoczęła pierwszego seta i prowadziła już 3:0. Amerykanka doprowadziła jednak do wyrównania. Ostatecznie Świątek wygrała pierwszą partię.
 
Sofia Kenin wygrała pierwszego gema w drugim secie, ale nie wyprowadziło to z równowagi Igi Świątek. Zawodniczka z Raszyna wykorzystała swoje atuty i szybko wyszła na prowadzenie 2:1. Wtedy szósta tenisistka światowego rankingu poprosiła o pomoc medyczną. Po przerwie 19-latka całkowicie zdominowała grę.
Iga Świątek jest pierwszą Polką, która triumfowała w singlowym turnieju wielkoszlemowym. W tegorocznym Roland Garros młoda tenisistka wygrała 7 meczów i nie straciła nawet seta. Iga Świątek pod koniec września zajmowała 54. miejsce w rankingu WTA, ale to tym sukcesie awansuje na 17. pozycję.
 
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.