Kierowcy BMW „zaprezentowali” swoje umiejętności. Dostali surowe oceny

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Dwaj młodzi kierowcy w niedzielne popołudnie chcieli zaprezentować swe umiejętności widowiskowego prowadzenia samochodu w kontrolowanym poślizgu, tzw. driftingu. – Nie było braw, były wysokie mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne – informują policjanci.

W ostatnią niedzielę (3 września 2023 roku) policjanci gorlickiej drogówki patrolujący drogę prowadzącą do przejścia granicznego w Koniecznej, byli świadkami amatorskiego pokazu w wykonaniu dwóch młodych kierowców. – 25 i 28-latek kierując swymi samochodami BMW na krętej drodze Magury Małastowskiej wprowadzali swe pojazdy w poślizg – relacjonują policjanci.

Policjanci zamiast na walory ewolucji, zwrócili uwagę na nieprawidłowy stan techniczny obu pojazdów, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Ponadto na obu mężczyzn nałożone zostały wysokie mandaty karne po 3 tys. złotych. Ich konto obciąży także 15 punktów karnych.

– Przypominamy, że przepisy nie pozwalają na tego typu ewolucje na ulicach czy parkingach. Driftujący kierowca nigdy nie może mieć pewności, czy nie utraci kontroli nad pojazdem – ostrzegają przedstawiciele drogówki. – Miejscem właściwym do organizacji tego typu pokazów są obszary wyłączone z ruchu, gdzie organizator jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom, jak i osobom postronnym -zaznaczają policjanci.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.