Lotnisko w Balicach ma już nowe władze

Grzegorz Skowron
Łukasz Strutyński (fot. malopolska.pl)

Łukasz Strutyński prezesem, a Janusz Kardasiński członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar inwestycji – to nowe władze Międzynarodowego Portu Lotniczego  im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Rada Nadzorcza MPL wskazała prezesa i jego zastępcę po postępowaniu kwalifikacyjnym. Łuksza Strutyński pełnił obowiązki prezesa w ostatnim czasie – po odwołaniu swojego poprzednika Radosława Włoszka.

- reklama -

Łukasz Strutyński jest radcą prawnym, posiada także tytuł MBA (Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / École de Management de Normandie / AESE Business School). „Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadzenie kancelarii radcy prawnego oraz doradzanie polskim samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG” – czytamy w komunikacie po powołaniu go na prezesa. Od 2018 roku pracował w Radzie Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. W latach 2013-2016 był członkiem zarządu tej spółki odpowiedzialnym za obszar inwestycji.

- REKLAMA -

Janusz Kardasiński to absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Zarządzania i Administracji w Warszawie. „Doświadczony menedżer z trzydziestoletnim stażem pracy, z którego zdecydowana większość przypada na pełnienie funkcji w organach zarządczych, dyrektorskich lub kierowniczych. W latach 2008 – 2016 (tj. w okresie ostatniego zrealizowania z sukcesem największego w historii Planu Inwestycyjnego Portu) pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o. o.,a przez większość tego okresu był również Prokurentem Spółki” – podaje Krakow Airport.

- Advertisement -

W ostatnich latach jako doradca z ramienia Związku Miast Polskich uczestniczył w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, w którym wspierał blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *