Od niedzieli Balice pracują już na nowy rekord

Podzielże się tym

Fot. Krakow Airport

W niedzielę (19 listopada 2023) wieczorem na lotnisku w Krakowie został obsłużony pasażer z numerem 8 411 009. Tyle osób przewinęło się przez lotnisko w Balicach przez cały, rekordowy rok 2019. Teraz z każdym dniem krakowski port lotniczy będzie pracował na nowy rekord. Realne jest przekroczenie granicy 9 mln obsłużonych w ciągu 12 miesięcy.

– Wczoraj późnym wieczorem w Kraków Airport obsłużyliśmy 8 411 009 pasażerów i tym samym przekroczyliśmy wynik z 2019 roku, sprzed pandemii, która na całym świecie zahamowała rozwój branży lotniczej – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – W 2023 roku – jako pierwszy port regionalny w Polsce – osiągniemy wynik przekraczający 9 milionów pasażerów i cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów – zapowiada Radosław Włoszek.

W październiku z usług Kraków Airport skorzystało 868 810 pasażerów, czyli o 10% więcej w stosunku do rekordowego października 2019 roku. Listopadowy wzrost statystyk powinien być podobny. Na początku tego roku ruch pasażerski w Balicach rósł nawet o kilkanaście procent, co dawało nadzieję nawet na 9,5 mln pasażerów do końca roku. W kolejnych miesiącach wzrosty ustabilizowały się właśnie w okolicach 10%, co pozwala na prognozę przekroczenia granicy 9 mln pasażerów.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.