Ogromna szansa Wisły Kraków! Dzięki GKS Katowice

Podzielże się tym

Fot. Kacper Stec

W niedzielę Wisła Kraków gra na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Jeśli Biała Gwiazda wygra to spotkanie, awansuje na drugie miejsce w tabeli 1. Ligi, dające bezpośredni awans do piłkarskiej Ekstraklasy. Ogromną szansę krakowskiej drużynie stworzył GKS Katowice, który w sobotę pokonał Ruch Chorzów.

Piłkarskie rozgrywki ligowe w Polsce dobiegają końca. Już wiadomo, że bezpośredni awans z 1. Ligi do Ekstraklasy zapewnił sobie ŁKS Łódź, który zgromadził już 63 punkty. O drugie premiowane awansem miejscem walczy jeszcze kilka drużyn.

Do tej pory w najlepszej sytuacji był zajmujący drugie miejsce Ruch Chorzów z 59 punktami. W sobotnim spotkaniu Ruch uległ jednak GKS Katowice 2:1. To sprawia, że ogromna szansa na wspięcie się na drugie miejsce w tabeli otworzyła się przed Wisłą Kraków. Jeśli w niedzielę Biała Gwiazda wygra z Zagłębiem Sosnowiec, to do dotychczasowych 57 punktów dołoży 3 i będzie mieć ich 60.

Wtedy przed ostatnią kolejką to Wisła Kraków będzie na drugim miejscu i jeśli wygra ostatni mecz z Górnikiem Łęczna, zapewni sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. Bez względu na wyniki innych spotkań ostatniej kolejki 1. Ligi.

W grze o bezpośredni awans jest jeszcze Bruk-Bet Teramalica, która zgromadziła 58 punktów, a także Puszcza Niepołomice z 55 punktami, ale ma do rozegrania jedno spotkanie więcej (w poniedziałek zagra ze Skrą Częstochowa). O wszystkim zdecyduje ostatnia kolejka, zaplanowana na 3 czerwca 2023. Jeśli małopolskie drużyny nie wywalczą sobie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, będą miały jeszcze szanse w barażach, Zarówno Wisła Kraków, jak i Bruk-Bet Termalica oraz Puszcza Niepołomice mają już zagwarantowany udział w barażach.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via