Pobili 38-latka, kijem bejsbolowym, zdemolowali mu auto. Poszło o kobietę…

Grzegorz Skowron
Fot. policja

Policjanci ze Słomnik zatrzymali pięciu mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie 38-latka. Jeden ze sprawców za pomocą kija bejsbolowego uszkodził też pojazd pokrzywdzonego i groził mu pozbawieniem życia. Powodem napaści była zazdrość o kobietę. Podczas zatrzymań, jeden ze sprawców, chcąc ukryć się przed policjantami… zawinął się w dywan. Podejrzani usłyszeli zarzuty.

- reklama -

12 listopada 2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny. Sprawców było pięciu. Według zawiadomienia agresorzy zajechali drogę pokrzywdzonemu w jednej z miejscowości na terenie gminy Słomniki, kiedy ten podróżował ze znajomą. Kolejno wyciągnęli go siłą z pojazdu, rzucili na ziemię i zaczęli kopać i okładać pięściami po całym ciele. Jeden ze sprawców, znany pokrzywdzonemu, uszkodził też kijem bejsbolowym jego pojazd, powodując wgniecenia karoserii, wybicia szyb i urwanie lusterka. Dodatkowo ten sam mężczyzna groził pokrzywdzonemu i kobiecie z nim podróżującej pozbawieniem życia. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawców była zazdrość jednego z nich właśnie o tą kobietę.

- REKLAMA -

Policjanci ze Słomnik natychmiast zajęli się sprawą. Znając personalia jednego z nich, szybko też ustalili dane czterech pozostałych agresorów. Pomimo że sprawcy ukrywali się poza miejsce zamieszkania, to jednak szybko zostali namierzeni i zatrzymani przez mundurowych. Dwóch z nich 27 i 36-latek z gminy Słomniki, zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Przy młodszym policjanci znaleźli niewielkie ilości mefedronu. Kolejnego dnia w ręce mundurowych trafili trzej pozostali sprawcy: 22-latek z powiatu proszowickiego oraz 28 i 37-latek z gminy Słomniki. Kiedy policjanci udali się po 37-latka, powiedziano im, że mężczyzny nie ma na miejscu. Policjanci jednak nie dali za wygraną i przeszukali dom, znajdując ukrywającego się… na strychu, zawiniętego w dywan 37-latka.  Zatrzymani trafili do policyjnej celi.

- Advertisement -

Wczoraj (14 listopada 2023) w komisariacie podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia. Dodatkowo 27-latek usłyszał też zarzuty: kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia pojazdu, powodując straty w wysokości prawie 4 tysięcy złotych, a także posiadania narkotyków.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. Wobec 27-latka zastosował również poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *