Policja chwali kierowców! Zobacz, jak zachowali się po zderzeniu auta z łosiem [video]

Grzegorz Skowron
Fot. policja łódzka

To nie tylko kulturalne zachowanie, które powinno przyświecać wszystkim kierowcom, ale przede wszystkim Twój obowiązek” – podkreślają małopolscy policjanci. Chodzi o korytarz życia. Taki korytarz został wzorcowo utworzony na tarnowskim odcinku autostrady A4 w kierunku Krakowa, po tym jak doszło do wypadku w którym kierowca samochodu osobowego zderzył się z łosiem. – Kierowcy, którzy utknęli w kilkukilometrowym zatorze zachowali się na medal – twierdzą policjanci i publikuja filmik pokazujący korytarz życia na A4.

- reklama -

– Nigdy nie wiemy, co się wydarzyło przed nami na drodze. Czy doszło do poważnego wypadku czy drobnej kolizji. Jednak zmuszeni jesteśmy do stania niekiedy w kilometrowych korkach. Nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Pozostaje cierpliwość i pośrednia pomoc służbom ratowniczym w dotarciu do miejsca zatoru – apelują policjanci.

- REKLAMA -

Taka sytuacja miała miejsce w sobotni wieczór 25 listopada 2023 na tarnowskim odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Tarnów-Mościce, a Brzeskiem w kierunku Krakowa. Wszyscy kierowcy zgodnie utworzyli korytarz życia, umożliwiając służbom ratunkowym w dotarciu do niebezpiecznego miejsca. – Tym razem sekundy miały kolosalne znaczenia, ponieważ utworzony zator spowodowany był poważnym wypadkiem, do którego zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny 12-letni chłopiec mógł szybko trafić do krakowskiego szpitala, a jego mama również z obrażeniami ciała przetransportowana do szpitala w Brzesku – informują policjanci.

- Advertisement -

– Pamiętajmy! Stworzenie możliwości dotarcia do wypadku do cenne sekundy, a Ty możesz swoim zachowaniem uratować komuś życie, tym samy pośrednio pomóc rannym – apelują przedstawiciele drogówki.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *