Park pod estakadami kolejowymi z pociągiem, ogrodem sensorycznym i wybiegiem dla psów

Podzielże się tym

Wizualizacja - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

3 mln złotych będzie kosztować I etap parku pod estakadami kolejowymi. Chodzi o teren między ulicami Grzegórzecką a Kopernika. Powstanie tam plac zabaw dla dzieci w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny i wybieg dla psów.

Pierwszy etap prac został zaplanowany do wysokości zabezpieczonych na ten cel pieniędzy – ponad 3 mln złotych. Na razie trudno wyobrazić sobie, jak zmieni się obszar pod estakadami kolejowymi, bo pierwszym krokiem są roboty ziemne, takie jak przyłącza wodno-kanalizacyjne, czy instalacje elektryczne pod przyszłe oświetlenie. W ramach etapu I (od ul. Kopernika do ul. Grzegórzeckiej) powstaną:
-strefa izolacyjnej zieleni,
-plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego,
-ogród sensoryczny,
-psi park.

W pobliżu budynków mieszkalnych wprowadzono strefy, które pozwolą minimalizować natężenia hałasu np. ogród sensoryczny. W niedalekiej odległości od miejsc zamieszkania znajdzie się plac zabaw przybierający nietypową formę, nawiązującą do kolei. Stanie tam m. in. zabawowe urządzenie wielofunkcyjne przypominające formą pociąg wchodzący w skład taboru Kolei Małopolskich, pojawią się stacje kolejowe znajdujące się na trasach Kolei Małopolskich z towarzyszącymi im elementami charakterystycznymi dla okolic, w których się znajdują jak np. zabawowa chata bronowicka czy kopiec Krakusa. Wszystko to powstanie w otoczeniu zieleni wysokiej i niskiej, a także roślin miododajnych zlokalizowanych w najbardziej słonecznych miejscach tworzących ogrody sensoryczne. Ten teren ma być oddany do użytku w przyszłym roku.

Obecnie przygotowywana jest również dokumentacja dla samego ciągu pieszo-rowerowego, który połączy ul. Grzegórzecką z ul. Miodową. Równolegle opracowywane są dokumenty dla całego zagospodarowania parku kolejowego na tym samym odcinku.

(AI GEG) (Wizualizacje – ZZM)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.