Przebudowa al. 29 Listopada dobiega końca, ale kierowców czekają jeszcze duże zmiany

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przebudowa al. 29 Listopada powoli dobiega końca, ale w najbliższych dniach kierowców czekają jeszcze kolejne utrudnienia. Od środy, 8 listopada 2023, na ul. Dobrego Pasterza zostaje wprowadzony ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. A od 15 listopada zmiany organizacji ruchu obejmą rejon ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

„W dniach od 08.11.2023 od godziny 5:00 do 22.11.2023 do godz. 07.00 zostają wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na al. 29 Listopada oraz ul. Dobrego Pasterza spowodowane przebudową wlotu ul. Dobrego Pasterza. Na ul. Dobrego Pasterza zostaje wprowadzony ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. Ruch odbywać się będzie po stronie południowej ul. Dobrego Pasterza” – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Utrudnienia dla ruchu kołowego związane będą z zawężeniem jezdni oraz koniecznością korzystania z objazdu:

– dojazd do ulicy Dobrego Pasterza z al. 29 Listopada ulicami: Powstańców i Łepkowskiego.

Na skrzyżowaniu z al. 29 Listopada ruch będzie kierowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Dojazd do ul. Chlebowej zostanie zapewniony od strony al. 29 Listopada.

Przystanek autobusowy na ul. Dobrego Pasterza zostanie przeniesiony w rejon ul. Szklanej.

Ruch pieszy odbywać się będzie południową stroną ul. Dobrego Pasterza. W ciągu ul. Dobrego Pasterza zostanie wytyczone tymczasowe przejście dla pieszych.

Od 15 listopada 2023 r. od godz. 7.00 do 30 listopada 2023 do godz. 7.00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej

W związku z prowadzeniem prac związanych z przebudową elementów pasa drogowego oraz infrastruktury podziemnej zachodzi konieczność przekierowania ruchu w ciągu al. 29 Listopada na nowy fragment jezdni po stronie wschodniej. Ruch pieszych wzdłuż al. 29 Listopada będzie się odbywać po obu stronach ulicy, jednak ze względu na realizowane roboty ciągi piesze mogą być korygowane i zmieniać swój przebieg w zależności od postępu prac. Zostanie wyznaczone nowe tymczasowe przejście dla pieszych w ciągu al. 29 Listopada oraz na wlocie ul. Meiera.

Na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej ruch kołowy będzie odbywać się po południowej stronie ulicy w obu kierunkach. Ruch pieszych w ciągu ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będzie odbywać się po stronie południowej.

W ciągu ul. Meiera ruch kołowy będzie odbywać się po nowym przebiegu ulicy. Ruch pieszych będzie odbywał się po stronie północnej ul. Meiera.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, do końca zbliża się realizacja rozbudowy al. 29 Listopada na odcinku od Woronicza do granicy Krakowa. – Wykonawca intensyfikuje prace, by zakończyć zadanie do 30 listopada i zgłosić do odbiorów. Zgodnie z planem, pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia – zapewniają przedstawiciele ZIM.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.