Ta noc z dużymi utrudnieniami na ulicy Opolskiej

Podzielże się tym

Fot. Pixabay

Jeśli ktoś dzisiejszej nocy planuje przejazd ulicą Opolską w kierunku Nowej Huty, musi przygotować się na spore utrudnienia. Na odcinku między Pleszowską a Prądnicką drogowcy będą wymieniać nawierzchnię. Czynny będzie tylko jeden pas ruchu.

„W nocy z 6 na 7 listopada rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ul. Opolskiej. Będą realizowane w nocy” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jak tłumaczą urzędnicy, decyzja o prowadzeniu robót nocą podjęta została „w celu minimalizacji zakłóceń ruchu drogowego w tej części miasta”.

Ze względu na przygotowanie oznakowania terenu robót, pierwsze zmiany w organizacji ruchu pojawić się mogą już od godz. 20.00. Prace na tym fragmencie ul. Opolskiej potrwają do godz. 6.00.

opolska zdmk 1
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Nową nawierzchnię zyska odcinek od ul. Pleszowskiej do ul. Prądnickiej (kierunek Nowa Huta). Prace realizowane będą w nocy i rozpoczną się z 6 na 7 listopada (poniedziałek–wtorek). O godz. 21.00 drogowcy przystąpią do frezowania nawierzchni, następnie ułożona zostanie warstwa wiążąca. Pracami objęte zostaną dwa pasy ruchu (prawy zewnętrzny oraz środkowy). W czasie robót przejazd zostanie zachowany dzięki pozostawieniu skrajnego lewego pasa (od strony pasu rozdziału).

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły